4 Freelancing klientu veidi un kā tos padarīt laimīgus

Cilvēkiem patīkami ne vienmēr ir vājums

Ali Yahya foto vietnē Unsplash

Es vienmēr esmu priecājies par cilvēkiem.

Kā vājums, tā ir briesmīga lieta. (Jūs daudz izmantojat. Daudzas reizes. Bet kādā brīdī es sāku saprast, ka tā ir arī viena no manām lielākajām priekšrocībām. Pēc dzīves ilguma izpētes, kas cilvēkus dara laimīgus, es sāku šīs zināšanas pielietot savās ārštata attiecībās un lietas nekad nav bijušas labākas.

Tagad es varu izveidot savienojumu starp to, ko mans klients prasa (vai kā viņš to prasa), un to, kāds iznākums viņu padarīs laimīgāko. Tas ļauj man iet pāri un ārpus tā, kā es nekad nespēju, ja es skatītos tikai uz uzdevumu. Tas arī palīdzēja man noteikt noteiktus klientu veidus, ar kuriem es strādāju atkal un atkal, un kas galu galā izrādījās tiem klientiem, kuri visvairāk vajadzīgi.

1. Sapņu klients

CoWomen fotoattēls vietnē Unsplash

Šis izklausās pēc prāta, vai ne? Katrs brīvmākslinieks sapņo par to klientu, uz kura vienkārši noklikšķiniet. Jums patīk darba veids, kuru viņi prasa, viņi “iegūst” to, kā jūs darāt, tā ir tikai pilnība no sākuma līdz beigām. Bet attiecībām ar savu sapņu klientu ir nepieciešams darbs, tāpat kā ar jebkuru citu klientu. Vienīgā atšķirība ir tā, ka tā vietā, lai plānotu darbības traucējumus vai nereālas cerības, jūs cīnās ar pašapmierinātību. Tas viss ir uz jums.

3 soļi, kā padarīt jūsu sapņu klientu laimīgu:

1. Stimulē. Neuzņemieties savu sapņu klientu par pašsaprotamu. Tikai tāpēc, ka viņi ir jūsu ideālais klients, nenozīmē, ka esat viņu ideālais brīvmākslinieks, tāpēc pārliecinieties, vai viņiem ir iemesls pieturēties pie jums. Piedāvājiet priekšrocības par viņu lojalitāti jūsu zīmolam.
  2. Palieciet profesionāli. Ir viegli pietuvoties klientiem, ar kuriem jums ir labas attiecības. Es pat teiktu, ka esmu izveidojis draudzību ar pāris mīnu, taču ir svarīgi nekad neaizmirst, ka jūsu klients ir jūsu priekšnieks. Nelietojiet sliktu lietu citiem klientiem, lai viņi justos labi, un nekad neiesaistieties ikdienišķāk nekā viņi rīkojas jūsu saziņā.
  3. Saglabājiet savus personiskos standartus augstus. Atkārtots darbs var izraisīt sastingumu, pat ja jums patiešām patīk cilvēks, ar kuru strādājat. Atrodiet veidus, kā to saglabāt svaigu, un, pats galvenais, neļaujiet sava darba kvalitātei paslīdēt tikai tāpēc, ka jūs domājat, ka klients domā par jūsu pasauli.

Neaizmirstiet tik bieži lūgt savam sapņu klientam atsauksmes. Tas parāda, ka viņu apmierinātība joprojām ir jūsu prioritāte. Dodiet viņiem pieredzi, kas jūs atšķir no citiem ārštata darbiniekiem.

2. Džeks-kaste

Web hostinga fotoattēls vietnē Unsplash

Šis klients ir daudz strādājis jūsu labā. Tāpat kā daudz darba. Vai vismaz tas ir tas, ko viņš teica pirms trim nedēļām. Kopš tā laika tā ir bijusi crickets, un jūs esat ķēries pie citiem darbiem, lai aizpildītu plaisu, kas viņam palicis. Tad jūs šorīt pamodāties uz e-pastu ar mēneša darba uzdevumiem, kas viņam būs nepieciešami pēc divām nedēļām. Tagad jūs skandējat, jo, kaut arī dolāra zīmes dejo visā jūsu redzējumā, laiks, kuru jūs viņiem teicāt, ka jūs to atcelsit, ir pagājis šo trīs radio klusuma nedēļu laikā.

Dažiem klientiem šis modelis ir tik paredzams, ka jūs to faktiski varat kalibrēt, tiklīdz zināt, kā notiek viņu stāsts. Ja jums ir liela elastība attiecībā uz šāda veida lietām (vai grafiks, kas ir pilns ar konsekventākiem klientiem, pēc kuriem jūs varētu iestatīt savu laiku), jūs, iespējams, nejutīsit vajadzību rīkoties vispār. Tomēr, ja jūs esat tāds kā vairums no mums un nevarat visu nomest, kad Jack-in-the-box parādīsies steidzams 20 vai vairāk stundu darba, jūs vislabāk darbosities ar dažām robežām.

3 soļi, kā padarīt laimīgu “Jack-in-the-Box”:

1. Iestatiet robežas. Tas ir godīgi mans padoms jebkurām attiecībām, kādas jums kādreiz būs, bet tas ir īpaši svarīgi šajā scenārijā. Precīzi dariet klientam zināmu, cik daudz paziņojuma jums ir nepieciešams, lai saprātīgi pabeigtu uzdevuma veidu, kuru parasti jums piešķir. Pad, ka citējot dāsni. Pat ja jums šoreiz ir vajadzīgas tikai 48 stundas, nākamreiz jūs varat būt daudz aizņemtāks.
  2. Stāvi taisni. Esiet gatavs atkārtotai atspēkošanai. Jack-in-the-Box nepatīk, ka tiek teikts, ka kaut kas nedarbojas pēdējā brīdī. Problēma ir tā, ka viņš vienmēr ar jums sazinās pēdējā brīdī. Tā nav “jūs” problēma.
  3. Ierosināt paturēšanas līgumu. Ja jūsu Jack-in-the-Box regulāri nāk pie jums ar darbu, kas jums patīk darīt, un veselīgu budžetu, pārliecinieties, vai viņš labprāt pieņem nolīgumu par paturētāju. Līgumā skaidri norādiet, ka jūs nevarat būt atbildīgs par tādu uzdevumu izpildi, kas viņiem nav savlaicīgi. Jums tiek maksāts neatkarīgi no tā, un viņi tiek mudināti efektīvi sazināties.

Jacks-in-the-Box ir tāds, kāds ir, jo viņi (vai cilvēki, kuru labā viņi strādā) cīnās ar laika vadību. Ja vēlaties, lai varētu noteikt robežas ar šāda veida klientiem, jums tam ir jābūt morāli augstam pamatam. Nelieciet viņu lietas uz aizmugurējā degļa tikai tāpēc, ka viņi tāpat rīkojās ar jums. Iegūstiet viņu darbu tādā standartā, kāds būtu jums kā jebkuram citam klientam, un dariet to savlaicīgi.

3. Perfekcionists

Eimijas Hiršs foto uz Unsplash

Būsim īsti šeit, mēs runājam par mikromirkļiem. Jūs saņemsit savu daļu no šiem, un ir pareizi, ja viņiem tas šķiet izaicinoši. Perfekcionistiskiem klientiem patīk izvēlēties sīkumus. Katrā procesa posmā viņi vēlas zināt, kur atrodaties. Viņu projekti ir viņu mazuļi, un viņi saviem bērniem vēlas tikai ko labāko.

Ja es būtu klients, es gandrīz noteikti būtu mikropārvaldnieks. Tāpēc man slepeni patīk strādāt ar viņiem! Man vienkārši nav nekas profesionālāk apmierinošs, kā padarīt mikrouzņēmumu laimīgu. Iemesls: kāpēc: bieži vien man šķiet, ka klienti, kuri cenšas mani vadīt mikrolīdzībā, vispirms negribēja mani pieņemt darbā. Viņi gribēja darīt darbu paši, viņi ir pārāk satriekti. Kad es lieku viņiem saprast, ka es saprotu viņu redzējumu un esmu veltīts tam, lai to realizētu tieši tā, kā viņi ir sapņojuši, es gandrīz varu sajust viņu atvieglojumu, kas izstaro caur internetu.

3 soļi, kā padarīt perfekcionistus laimīgus:

1. Atbild uz visu. Šāda veida klientiem ir svarīgi pat vissīkākais pieprasījums vai ierosinājums. Viņi vēlas zināt, ka viņi ir dzirdēti katru reizi. Piemēram, kad es sadarbojos Google dokumentos, es atbildu uz viņu komentāriem, nevis noklikšķinu uz Atrisināt, pat ja tā ir tikai ātra piezīme, kas saka, ka esmu to izlabojis. Es ļāvu viņiem izlemt, kad kaut kas ir atrisināts.
  2. Atbildiet, pirms viņi jautā. Mikropārvaldnieki baidās no nezināmā. Jūs varat mazināt šīs bailes, jau sākotnēji izkārtojot savu procesu. Man ir paciņa, kuru es parasti izsūtu, kad iekāpju uz jauna klienta, kurš tieši to arī dara (ideju patiesībā ieguvu no viena no visu laiku iecienītākajiem klientiem, fotogrāfa, kurš to zvēr ar saviem klientiem).
  3. Zini savas robežas. Perfekcionisti nav visiem. Viņiem ir vajadzīga liela izpratne. Ja jūs neesat kāds, kurš var labi strādāt ar mikromanageriem, labāk ir no tiem pilnībā izvairīties, ja varat. Viņi jūs stresos, un jūsu darbs viņus pievils.

Ir iespējams padarīt mikromēģinātāju laimīgu. Tomēr viņiem ir šķebinoša tendence iekļūt savā veidā, un tā ir problēma, kad runa ir par produktivitāti. Jūs varat pamanīt, ka viņi pieprasa izmaiņas, pēc tam lūdzot atsaukt šīs izmaiņas, nesaprotot, ko viņi dara. Viņi, iespējams, prasa daudz laika jūsu dēļ tikai cita iemesla dēļ, jo viņi vēlas pastāvīgu mierinājumu.

Tieši tur jums būs izdevīgi uzzināt savu procesu un paziņot viņiem par šo procesu, izmantojot “get-go”. Nosakiet robežas ar savu perfekcionistu draugu un esiet gatavs pieklājīgi viņam atgādināt par šīm robežām, kad lietas sāk izkļūt no rokām.

4. Tas, kurš aizgāja prom

Jēzus Kiteque foto vietnē Unsplash

Jūs domājāt, ka viņš noteikti ir sapņu klients, un tad viņš jums atstāja tukšu iesūtni un caurumu jūsu kalendārā. Jūs esat sekojis līdzi, bet bez rezultātiem.

Jūs vēlaties, lai šo darbu atgrieztos. Jūs vēlaties iespēju labot lietas. Galvenokārt jūs vienkārši vēlaties uzzināt, kas nogāja greizi. Tas sāp, kad potenciālais klients apsola jums pasauli un pēc tam spokē, bet vienīgais veids, kā rīkoties šajā situācijā, ir veselīga deva realitātes.

3 soļi, kā padarīt laimīgu:

1. Jūs droši vien nevarat. Tāpēc viņi ir tie, kas aizbēga, nevis tie, kas varētu aizbēgt. Lai kas notiktu, viņi jau sen vairs nav.
  2. Jebkurā gadījumā jūs nevēlaties. Tā kā ne katrs darbs ir piemērots, un tas ir pareizi.
  3. Patiesībā jums tiešām ir jāturpina. Ir arī citi klienti, kas jūs izrakt. Jūs tērējat savu laiku, meklējot tos, kuri to nedara!

Protams, jūs vienmēr varat gūt labumu no īsa analīzes perioda, kad daudzsološais darījums tiks piedzīvots. Ja zaudējat vairākus darījumus viens pēc otra, ieteicams meklēt modeļus. Ņem to, ko iemācījies, un ved to uz nākamo darbu. Kad jūs zināt labāk, jūs darāt labāk.

Bet pēc tam, kad esat to izdarījis, ir pienācis laiks sagatavot nākamo priekšlikumu. Turpini kustēties uz priekšu. Jūsu sapņu klients ir tur, kas jūs gaida.